Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ İlçemizi Ziyaret Etti
                                                             
        Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ, 19.04.2017 Çarşamba günü İlçemizi ziyaret etti.
 
        Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ’i Hükümet Konağı önünde Kaymakamımız Ekrem ÇEÇEN, Seydiler Kaymakamı Yusuf KAPTANOĞLU, Devrekani Belediye Başkanı Mümtaz ALİUSTAOĞLU, Devrekani Cumhuriyet Savcısı Mustafa YAPICI, İl ve İlçede de görev yapan kurum amirleri ile Kaymakamlık personeli tarafından karşılandı.
 
        Kaymakamlık ziyaretinde Kaymakamımız tarafından, Devrekani Belediyesi ziyaretinde ise  Belediye Başkanı tarafından  brifing alan ve Cumhuriyet Savcısı Mustafa YAPICI’yı da ziyaret eden Sayın Valimiz; İlçede yapılan çeşitli faaliyetler ve kurumların da çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek  eğitim konusunda ise başarılı ilçeler arasında yer aldıklarını  sözlerine ekledi. 
 
        Anadolu İmam Hatip Lisesi Ziyareti
 
        Kaymakamlık ve Belediye ziyaretlerinin ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaretlerinde  Okul Müdürü Celasin KARA tarafından karşılanan Sayın Valimiz, okulun fiziki yapısı ve verilen eğitim hakkında  bilgiler aldı. Öğle yemeğinde ise Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim ve öğretim gören genç öğrenciler ile bir araya gelerek, başarılı olabilmek için bol bol kitap okumalarını, bilginin bir güç olduğunu kaydetti.
 
        Şehit Fatih Şalgam’ın Ailesini Ziyaret
 
        05.09.2012 tarihinde Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen Piyade Er Fatih Şalgam’ın baba ocağını ziyaret eden Sayın Valimiz, şehidin annesi, babası ve kardeşi ile bir süre sohbet etti, bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu ve Devlet olarak kendilerine kapılarının daima açık olduğunu söyledi. Ziyarette aziz şehitlerimizin ruhuna hitaben İlçe Müftüsü tarafından dualar okundu.
 
        Ayrıca İlçe Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı yardımlarından yararlanan ailelere ziyarette bulunan Sayın Valimiz, Devletin uzanan eli olarak imkânlar çerçevesinde gerekli yardımların yapılmaya devam edileceğini ifade etti.
 
        İlçe merkezindeki esnaf ve sanatkârları da ziyaret eden Sayın Valimiz, yaptıkları iş ve işlemlerle ilgili bilgi alarak, İlimiz ve İlçe ekonomisine katkılarından dolayı memnuniyetini dile getirdi ve çeşitli istişarelerde bulundu.