Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı 7 Haziran 2017 tarihinde gerçekleştirildi.
 
        Açılışa Kaymakamımız Sayın Ekrem ÇEÇEN, İlçe Jandarma Komutanı Salih DEĞİRMENCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Şerif DURAN, daire amirleri ve Okul Müdürleri katıldı.
 
        Öğrencilerin yaptıkları çalışmaları gezen Kaymakamımız ve davetliler öğrencilerden yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar. Davetliler yapılan çalışmaları ilgiyle izlerken hayatımızın içinde olan teknoloji ve bilimsel verilerin öğrenciler tarafından sunulmasını gayet olumlu bulduklarını söylediler. Öğrencilerin yaptığı çalışmalardan bazıları; beslenmenin matematik başarısına etkisi, müziğin ders çalışmaya etkisi, manyetik alan hareket ilişkisi, akıllı ev, sensörlerin çalışma prensibi ve yazılım, dişlerimize içeceklerin verdiği zararlar, aynalarda görüntü oluşumu vb.
 
        Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na yeni kurulan fen laboratuvarını ve okul kütüphanesini gezen Kaymakamımız ve davetliler bu etkinlikte emeği geçen Okul Müdürü Gülendam KARAOSMANOĞLU, Müdür Yardımcısı Nazım YILMAZ’a ve emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek okuldan ayrıldılar.