Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimince hayata geçirilen Değerler Şehri Okuyor Projesi Kitap Okuma Yarışması’nda İlçemizden ödül almaya hak kazanan öğrencilerimizin ödül töreni 07.06.2017 tarihinde gerçekleştirildi.
 
 
        Kitap okuma bilincinin oluşmasını sağlamak amacıyla ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerimizi okumaya teşvik ederek il genelinde bir okuma hareketi başlatılmış, ayrıca öğrencilere temel insani değer ve erdemleri kazandırmak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve evrensel değerlerden “hoşgörü, özgürlük, yardımlaşma, saygı, sevgi, sorumluluk, özgüven, eşitlik, vatanseverlik, dürüstlük ve adalet” gibi temel etik ve insani değerleri pekiştirmek amacıyla Kastamonu genelindeki  tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü  AR-GE birimi tarafından Değerler Şehri Okuyor Projesi geliştirilmiştir.
 
        İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere üç kategoride ve 4 kitaptan 14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen final sınavı yapılmıştır. İlkokul kategorisinde 50, ortaokul kategorisinde 75, lise kategorisinde 100 sorunun sorulduğu   final sınavı neticesinde yapılan değerlendirme sonucu ilçemiz Yunus Emre İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Ercan ALTIKULAÇOĞLU ve 4. sınıf öğrencisi Deniz YILMAZ, İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Esma KÖLEOĞLU, Şehit Teğmen Cemal Tepeli Ç.P.A.L öğrencisi Gizem HÜSEYİNBEŞEOĞLU ödül almaya hak kazanmıştır. Ödülleri Kaymakamımız Sayın Ekrem ÇEÇEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerif DURAN ve okul idarecilerinin katıldığı ödül töreniyle verilmiştir.