Kaymakamımız Sayın Ekrem ÇEÇEN, 1983 yılında Kayseri İli Yeşilhisar ilçesinde doğdu. İlkokulu Yeşilhisar'da, orta okulu ve liseyi Ankara'da tamamladıktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden onur derecesiyle mezun oldu.
 

Sırasıyla Erciş/Van Malmüdürlüğünde muhakemat memuru olarak; Antalya Vergi Dairesi Başkanlığında ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığında gelir uzman yardımcısı olarak; Kocaeli Defterdarlığında milli emlak denetmen yardımcısı olarak görev yapmıştır.
 

2011 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Kayseri Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Kırşehir'in Akpınar ve Bolu'nun Seben İlçesinde Kaymakam vekilliği görevinde bulundu.
 

İngiltere'nin Porstmouth Üniversitesi'nde 'An Analysis on Narcotics in Turkey: The Theoretical Perspective of the Fight Against Drugs and the Importance of Turkey (Türkiye'de Narkotik Üzerine Bir Analiz: Uyuşturucuyla Mücadelenin Teorik Perspektifi ve Türkiye'nin Önemi)' konusunda Kamu Yönetimi alanındaki yüksek lisansını tamamladı. Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak 22.06.2015 tarihinde İlçemizdeki görevine başlayan Kaymakam ÇEÇEN, iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve bir çocuk babasıdır.